Waar vind je de spelregels?

Als je begint om te leren dammen is het handig dat je weet hoe de spelregels zijn. Op de volgende site worden de regels uitgelegd: https://www.damz.nl/spelregels/

Waar kan ik online dammen?

Damz.nl is ook de website waar je online tegen andere kinderen kunt dammen via het programma damserver. Je maakt er binnen 1 minuut een account aan en spelen maar. https://www.damz.nl/

 

Hoe wordt jij misschien wel de nieuwe wereldkampioen?

Als je meer leert over dammen, kun je steeds beter worden en zo vrienden, ouders of opa’s en oma’s verslaan. Maar waar leer je nu meer over dammen? Misschien heb jij iemand in je familie die je al wat trucjes kan leren. Je kan ook lid worden van een jeugddamclub. Daar krijg je les en speel je toernooitjes met andere jeugdleden. Als je echt de smaak te pakken hebt kun je zelf of met een clubteam ook meedoen aan echte wedstrijden en proberen een beker in de wacht te slepen.

Online kun je ook heel veel leren via het programma dammentor: http://dammentor.damz.nl/Themes.aspx

 

Misschien treed jij na een paar jaar wel in de voetsporen van Jan Groenendijk. Toen Jan 13 jaar was werd hij Nederlands kampioen dammen bij de pupillen (kinderen t/m 13 jaar). Toen hij 16 was werd hij Nederlands kampieon bij de junioren (kinderen tm/ 18 jaar) en op zijn 17e werd hij zelf 2e op het wereld kampioenschap dammen voor volwassenen (zie de enorme beker die hij toen won op de foto).

Schooldammen

Op best veel scholen wordt er gedamd. Misschien wordt er op jouw school al gedamd. Als je met een groepje van jouw school goed kunt dammen dan kun je meedoen aan de schooldamwedstrijden in Nederland. Voor je het weet win je met jou school de eerste prijs.

Toernooitjes en zomertoernooien

Als je lid wordt van een damclub weten ze daar altijd waar en wanneer er leuke toernooien worden georganiseerd. Lekker even sneldammen op een zaterdag dat kan bijna altijd wel ergens. Maar wist je ook dat er in de zomer vakantietoernooien plaatsvinden? Zo kun je met je damvrienden naar een camping en daar een weekje dammen en daarnaast natuurlijk vakantie vieren.

Als je zin hebt om een keertje bij onze jeugdclub te komen dammen, dan kun je met uitzondering van feestdagen altijd langskomen op vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur in de Wilhelminaschool in Rijnsburg. Als je wilt dat we contact over opnemen met je ouders, stuur dan een mailtje naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of laat een berichtje achter op facebook